fbpx
Chłopiec na sesji noworodkowej w Lubinie

Sesja noworodkowa: jak się do niej przygotować?

Jednym z pierwszych pytań, jakie zadajecie, gdy pada hasło: sesja noworodkowa, jest to jak się do niej przygotować. Pytacie, jak się ubrać, jak przygotować dziecko, i o wiele innych rzeczy. Poniżej znajdziecie wszystkie odpowiedzi. 🙂

Ile trwa sesja noworodkowa?

Sesja noworodkowa trwa średnio 2 godziny, ale może zdarzyć się, że potrwa nieco dłużej. Wszystko zależy od samopoczucia maluszka – ono jest najważniejsze i o jego komfort dbamy w pierwszej kolejności. Podczas sesji jest czas na dokarmianie dziecka, noszenie, tulenie i usypianie – wszystko bez pośpiechu.

Kiedy zapisać się na sesję noworodkową?

Na sesję noworodkową najlepiej wybrać się między 5 a 14 dniem życia dziecka, najpóźniej do 21 dnia. To czas, gdy maluszek dużo śpi, jest łatwy w układaniu i nie przeszkadza mu przebieranie w różne stylizacje. To moment odpowiedni również dlatego, że dziecka nie dotyczy w tym czasie problem kolek.

Na sesję noworodkową wstępnie umawiamy się przed narodzinami dziecka. Ustalamy Waszą wizję sesji, kolorystykę stylizacji, rodzaj zdjęć. Konkretny termin dogadujemy, gdy maleństwo jest już na świecie. Proszę wówczas o jak najszybsze poinformowanie, żeby zabukować wolny termin na zdjęcia między 5 a 14 dniem życia dziecka.

Sesja rodzinna w Legnicy

Co zabrać ze sobą na sesję noworodkową?

Na sesję noworodkową zabierzcie wszystko to, co na co dzień służy Wam do pielęgnacji maluszka: kilka sztuk pieluszek, wilgotne chusteczki, smoczek (nawet, jeśli dziecko używało go dotąd niewiele), ulubiony kocyk i mleko w butelce (odciągnięte lub modyfikowane).

Jak przygotować dziecko do sesji noworodkowej?

Na sesji noworodkowej najważniejszy jest spokój i komfort dziecka, dlatego ważne żeby w ten dzień, przed sesją nie planować stresujących wyjść, wizyt u lekarza, szczepień czy długich podróży. Najlepiej, by dziecko nie było na maksa wyspane i najedzone, a porządnie zjadło dopiero przed samymi zdjęciami. Z pełnym brzuszkiem, senne prześpi całą sesję. Spróbujcie więc nakarmić je 1-1,5 godziny przed sesją i ponownie nakarmcie przed ubraniem w pierwszą stylizację.

Gdy Wasze dziecko ma wrażliwą, łuszcząca się skórę, możecie nawilżyć ją oliwka lub kremem.

Czy na sesji noworodkowej dziecko może pozować z rodzeństwem?

Jasne! Jeśli rodzeństwo maleństwa wyraża chęć bycia na sesji i zapozowania, to jak najbardziej możemy wykonać takie zdjęcia. Kadry z rodzeństwem wykonujemy najczęściej na początku sesji, po to by dzieci móc zwolnić z sesji. W innym razie po prostu mogą się zanudzić. 🙂

Jak ubrać się na sesję noworodkową?

Jeśli chcecie zapozować z maluszkiem, proszę, zdecydujcie się na klasykę lub totalny luz, ale w każdym przypadku wybierzcie gładkie tkaniny bez wzorów (bez kratki, kropek, pasków, kwiatów, nawet drobnych), metek, naszywek, napisów. Co wybrać? Klasyka to gładkie koszule, bluzki, proste spodnie, spódnica lub sukienka. W stylu casualowym polecam Wam gładkie koszulki bez napisów, najlepiej białe, czarne lub w pastelowych odcieniach, które do siebie pasują (na przykład, róż i błękit). 

Podobnie z ubrankiem dla rodzeństwa: najlepiej by pasowało stylistycznie i kolorystycznie do Waszych ubrań, było bez wzorów, metek, napisów i wizerunku postaci z bajek.

Macie jeszcze jakieś pytanie odnośnie sesji noworodkowej? Pytajcie śmiało! 🙂


TAGI: fotograf na Chrzest Legnica, fotograf na Komunię Legnica, fotografia rodzinna, fotografia dziecięca, fotografia noworodkowa, sesja noworodkowa, sesja ciążowa, sesja dziecięca, sesja rodzinna, Lubin, Jawor, Chojnów, Głogów, Polkowice, Złotoryja, Wałbrzych.